NIERUCHOMOŚCI

Kursy zarządzania nieruchomościami – czy są dla Ciebie?

Zyskaj na boomie na nieruchomości! Obrót działkami pod zabudowę mieszkaniową oraz gotowymi apartamentami to obszar przeżywający rozkwit. Panuje szaleństwo zakupowe. Można na nim zbudować konkretny kapitał. Nie pozostawaj w tyle. Intensywny, nastawiony na wiedzę praktyczną kurs zarządzania nieruchomościami to najlepszy sposób, by zacząć zarabiać, dzięki aktualnej, specjalistycznej wiedzy. Zobacz, na czym polega takie szkolenie i do czego przygotowuje.

Znajomość prawa to korzyść

Każda inwestycja niesie ze sobą obietnicę zysku, ale też ryzyko strat. Najlepszym zabezpieczeniem przed chybionym posunięciem biznesowym jest specjalistyczna wiedza. Rynek nieruchomości związany jest silnie z regulacjami prawnymi. Pierwsze skrzypce odgrywa zatem znajomość obowiązujących przepisów i umiejętność sprawnej ich interpretacji. To podstawa wycen oraz analiz pod przedsięwzięcia rozwojowe firm i osób prywatnych.

Zarobić można na umiejętności wykorzystania informacji o stanie prawnym działki oraz jej najbliższego otoczenia. Pierwsze, co powinien zrobić inwestor lub osoba zajmująca się rozbudową infrastruktury przedsiębiorstwa, to zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (PZP). Wiedzę o tym, jak ten akt prawny wykorzystać do własnych celów, zdobędziesz na kursie zarządzania nieruchomościami, który prowadzimy.

Zdobądź wiedzę i zarabiaj!

PZP to dokument wydawany w formie uchwały przez radę gminy. Jest on głównym źródłem wiedzy o przeznaczeniu i układzie nieruchomości. Wyczytać z niego można, czy na danym terenie ma powstać zabudowa mieszkalna, czy przemysłowa. Tu też znajdują się informacje o planowanych przekształceniach działek rolniczych oraz inwestycjach w drogi, usługi publiczne, komunikację miejską, sieć energetyczną lub wodno-kanalizacyjną oraz utworzeniu terenów rekreacyjnych. Czyli o zmianach wpływających na wzrost cen. Dotyczą one zarówno decyzji o budowie, rozbudowie, jak i modernizacji.

Studiując ten dokument, nie stracisz też środków na nieruchomość z nałożonymi ograniczeniami w zakresie prowadzenia określonej działalności lub związanymi ze szczególnym statusem terenów objętych ochroną przyrody czy narażonych na obsunięcia. Unikniesz kosztów dodatkowego zbrojenia działki, czy restrykcji, które wymuszają przepisy dotyczące dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, czyli tzw. strefy konserwatorskiej.

Dla dewelopera ważne są również normy dotyczące gęstości i intensywności zabudowy oraz zasad wykańczania budynków. Przekładają się na wyższą stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału. Prawidłowo odczytywać takie informacje nauczysz się na szkoleniu “Inwestycje w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego“.

Czy kurs z zarządzania nieruchomościami jest dla mnie?

Osoby związane zawodowo z obrotem nieruchomościami i myślące o profesji zarządcy mogą odnieść sukcesy w tym obszarze bez wykształcenia kierunkowego. Na kursie zarządzania nieruchomościami otrzymasz konkretne, syntetycznie podane informacje. Zwiększysz swoje kompetencje w jeden dzień, ucząc się od doświadczonego eksperta! Możesz to zrobić również bez opuszczania domu lub biura – zdalnie, w formie webinarium.
Uzyskasz wiedzę praktyczną i teoretyczną. Model kursu online odpowiada osobom ceniącym swój czas i chcącym zaoszczędzić pieniądze na nocleg i zakwaterowanie. W takiej formie oferowane jest szkolenie “Podstawy systemu planowania przestrzennego w Polsce dla inwestorów“. Jest ono pigułką wiedzy urbanistycznej, ekonomicznej i prawnej. Kierowane jest do:

  • zarządców komercyjnych dóbr nieruchomych,
  • specjalistów odpowiadających za przygotowanie obiektów budowlanych i ich finansowanie,
  • architektów,
  • inwestorów,
  • właścicieli firm aktywnie inwestujących aktywa i planujących ekspansję infrastrukturalną,
  • członków i administratorów różnych wspólnot mieszkaniowych,
  • pracowników nieruchomości publicznych czy instytucjonalnych.

Nasza firma może je również poprowadzić w siedzibie zamawiającego.

Zdaj się na ekspercką wiedzę!

Ukończenie szkoleń otwiera nowe możliwości, zwiększa szanse na awans zawodowy, poprawę wyników finansowych firmy oraz pomnożenie majątku i lepsze nim zarządzanie. Skorzystaj już dziś z kursów proponowanych na naszej stronie Planekspert.pl. Zaufaj sprawdzonej metodologii nauczania i specjalistom z bogatym doświadczeniem. Stań się ekspertem od nieruchomości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *