PLANISTYKA

Pracujesz w branży nieruchomości? Sprawdź, jak dzięki nam możesz poszerzyć swoją wiedzę!

szkolenia planowanie przestrzenne

Branża nieruchomości należy do najdynamiczniej rozwijających się – trzeba stale iść do przodu i powiększać swoje kompetencje. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się ściśle projektowaniem urbanistycznym, czy tylko hobbystycznie nieruchomościami, możesz zdobyć cenną wiedzę dzięki naszym kursom i szkoleniom. Podpowiadamy, dlaczego warto w nich uczestniczyć.

Praktyczna wiedza w skondensowanej formie

Maksyma: „nieznajomość prawa szkodzi” w znacznej mierze odnosi się do osób zajmujących się zawodowo rynkiem nieruchomości, a także prywatnych inwestorów chcących pomnożyć swoje oszczędności przez kupno mieszkań lub działek budowlanych. Brak znajomości przepisów i procedur może doprowadzić do katastrofalnych w skutkach decyzji – dotkliwych strat finansowych, kar, błędów w szacunkach wartości. Na szczęście luki w wiedzy da się skutecznie uzupełniać.

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z intensywnych, specjalistycznych kursów zorientowanych na konkretny obszar z zakresu planowania przestrzennego i nieruchomości. Pozwalają one na nabycie użytecznych kompetencji umożliwiających realizowanie trafnych posunięć inwestycyjnych przez właściwe interpretowanie aktualnych przepisów oraz sporządzanie rzeczowych analiz. Ponieważ mają skondensowaną formułę i trwają najczęściej jeden dzień, zdobyte informacje można zastosować w zasadzie natychmiast.

Ich walorem jest też niezwykle praktyczny charakter. Prowadzone są przez ekspertów o dogłębnej wiedzy merytorycznej oraz dużym doświadczeniu, którzy sprawnie łączą teorię z konkretnymi przypadkami. To specjaliści pomagający w zrozumieniu niuansów z obszaru prawa, urbanistyki i ekonomii, tłumaczący złożone kwestie w sposób zrozumiały i utrzymujący uwagę. Skupiają się na najważniejszych kwestiach o praktycznym przełożeniu. Warsztaty są prowadzone stacjonarnie i online, w formule otwartej lub na zamówienie. Na popularności zyskują zwłaszcza webinaria, które pozwalają na naukę bez konieczności podróży do miejsca szkolenia. Zapisując się na kurs zdalny, nie traci się czasu ani pieniędzy na dojazd – potrzebne informacje zdobywa się w komfortowych warunkach, nie opuszczając domu lub biura.

Czego konkretnie dowiesz się na kursach z planowania przestrzennego?

Jeśli zajmujesz się handlem, obrotem nieruchomościami lub nimi zarządzasz, jesteś deweloperem, pracujesz w biurze architektonicznym lub odpowiadasz za inwestycje rozwojowe w przedsiębiorstwach, skorzystaj już teraz ze szkoleń z planowania przestrzennego. To również idealna oferta dla inwestorów prywatnych chcących zredukować ryzyko chybionych decyzji przez racjonalne analizy, oparte na eksperckiej wiedzy i znajomości obecnego stanu rzeczy. Pomnażaj majątek własny lub firmowy, mając komfort psychiczny, który zapewniają kompetencje. Wygodnie, siedząc przed własnym komputerem, dowiesz się jak odczytywać plan zagospodarowania przestrzennego i jak zabezpieczyć swoje interesy, bazując na najnowszych przepisach prawa.

W ten sposób uchronisz się przed spadkiem wartości nieruchomości, problemem z jej sprzedażą lub ograniczeniem możliwości rozbudowy firmy. Nie postawisz osiedla w okolicy, w której za kilka lat otworzy się oczyszczalnia ścieków, przez co ceny mieszkań spadną lub nie znajdzie się na nie klient. Wstrzymasz się też przed zakupem działki, na którą nałożono uregulowania hamujące rozwój Twojej działalności biznesowej lub windujące koszty do poziomu nieopłacalności.

Rygorystyczne unormowania planistyczne dotyczą na przykład obszarów objętych zasadami ochrony przyrody i dóbr kultury oraz dziedzictwa narodowego, czyli np. tzw. stref konserwatorskich. Dla jednych będą one windą do zrobienia dobrego interesu np. w dziedzinie turystyki ale dla innych np. szukających tanich lokalizacji będą barierą nie do przejścia. Nie stracisz też środków na nieruchomość z niedoinwestowaną bazą infrastrukturalną czy zlokalizowaną w pobliżu uciążliwego źródła hałasu. Przeciwnie – zdecydujesz się na opcję pozwalającą na dokładną realizację wizji architektonicznej lub rozwojowej, z dużym prawdopodobieństwem wzrostu Twoich aktywów. Warsztaty przygotują Cię również do składania uwag lub wniosków do wykładanego przez władze gminy planu zagospodarowania przestrzennego.

Postaw na ekspercką wiedzę!

Czy warto skorzystać z naszych szkoleń? Odpowiedź jest jednoznaczna – dzięki nim ocenisz szanse swoich inwestycji i pozyskasz wiedzę, która wzmocni Twoją ekspercką pozycję w życiu zawodowym. Już dziś zapoznaj się z ofertą kursów i skontaktuj się, by poznać szczegóły lub żebyśmy przygotowali ofertę specjalnie dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *